VII Wojewódzki Konkurs Plastyczny

Życie nad Wisłą dawniej i dziś.

 

ORGANIZATOR: Środowiskowy Dom Samopomocy Katolickiego Stowarzyszenia Osób Niepełnosprawnych Diecezji Toruńskiej im. Wandy Szuman w Toruniu

WSPÓŁORGANIZATORZY: Muzeum Etnograficzne im. Marii Znamierowskiej-Prüfferowej
w Toruniu

OPIS KONKURSU:

Szanowni Państwo

Wzorem lat ubiegłych, już po raz siódmy, mamy przyjemność zaprosić Państwa do udziału w konkursie plastycznym skierowanym do osób z niepełnosprawnością.

Rok 2017 został ogłoszony w naszym kraju Rokiem Rzeki Wisły, która przepływa także przez nasz region, kształtując wiele sfer życia gospodarczego, społecznego i kulturalnego. Można powiedzieć, że Wisła była zawsze bliska osobom mieszkających w naszym regionie.

W związku z Rokiem Wisły odbywa się w całym kraju wiele wydarzeń, projektów i imprez, których celem jest umacnianie świadomości roli Wisły w Polsce.

Nasz tegoroczny konkurs plastyczny zatytułowaliśmy Życie nad Wisłą dawniej i dziś, tak więc wpisuje się on w ogólnopolskie wydarzenia wokół Wisły. W ten sposób pragniemy kształtować wiedzę uczestników konkursu o znaczeniu Wisły w regionie i naszym życiu.

Pomocą i inspiracją uczestników zajęć w ośrodkach wsparcia może być poznawanie ekspozycji muzealnych i uczestnictwo w zajęciach edukacyjnych oferowanych przez wiele muzeów i instytucji kultury.
Na przykład wartościową formą kontaktu z życiem ludzi znad Wisły może być ekspozycja w Parku Etnograficznym w Kaszczorku pod Toruniem pt. Życie nad rzeką.
Natomiast w czerwcu br. w Muzeum Etnograficznym im. Marii Znamierowskiej – Prüfferowej w Toruniu została otwarta wystawa poświęcona pracy rybaków nad Wisłą. Informacje dotyczące terminów zajęć muzealnych oraz konsultacji można uzyskać w Dziale Edukacji (tel. 56 622 89 43), e- mail: edukacja@etnomuzeum.pl.
Poza tym wiele miejscowości oraz gmin nadwiślańskich też będzie organizować różnorodne wydarzenia. Warto aby uczestnicy terapii wraz opiekunami korzystali z tego rodzaju projektów, które będą odbywać się w ich bliskim otoczeniu.
Równie dobrym źródłem informacji są fotografie udostępniane bezpłatnie na portalu Narodowej Biblioteki Cyfrowej czy Fotopolska.eu – tam też warto odsyłać opiekunów oddziaływań twórczych osób niepełnosprawnych, bo tematyka „wiślana” jest także bogato reprezentowana.

Serdecznie zapraszamy do udziału!

Poniżej załączniki do pobrania:

Regulamin konkursu

Zgoda Uczestnika

Opis konkursu

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *