Przedstawiamy Państwu Listę laureatów nagrodzonych w konkursie plastycznym pt. „Życie nad Wisłą dawniej i dziś” zorganizowanym  przez Katolickie Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych Diecezji Toruńskiej im. Wandy Szuman

A.    Decyzją jury zostali nagrodzeni:

1.    Malarstwo

·         Stanisław Chabowski, DPS Fundacji Brata Alberta,Toruń

·         Sławomir Czapla, ŚDS PRTON,Toruń

·         Klaudia Wojtas, Szkoła Podstawowa nr 18,Toruń

·         Karolina Żuk, WTZ Bratanki Fundacji Brata Alberta, Toruń

·         Andrzej Nowatkowski, ŚDS Rypin

2.    Rysunek kolorowy

·         Bartosz Zalewski, ŚDS PRTON, Toruń

·         Marcin Lewandowski, Szkoła SPDP nr 26,Toruń

·         Angelika  Kubicka, WTZ Bratanki Fundacji Brata Alberta,Toruń

·         Lidia Berezowska, ŚDS PRTON, Toruń

·         Piotr Morawski, DPS Fundacji Brata Alberta, Toruń

3.    Formy przestrzenne

·         Karol Twarowski, WTZ PZN, Toruń

·         Ewelina Puczyńska, ŚDS Świecie nad Osą

·         Maciej Włodkowski, WTZ PZN, Toruń

 

4.    Rzeźba/ płaskorzeźba

·         Żaneta Lewandowska, ŚDS PRTON, Toruń

·         Tymoteusz Garczyńśki, WTZ Fundacji Arkadia, Toruń

·         Martin Kostecki, Szkoła SPDP nr 26, Toruń

·         Daniel Ziółkowski, WTZ Fundacji Arkadia, Toruń

5.    Kolaż

·         Natalia Chojnacka, Szkoła SPDP nr 26, Toruń

·         Piotr Mroziński, ŚDS PRTON, Toruń

·         Michał Blank, PŚDS, Iława

·         Sławomir Sadowski, ŚDS , Rypin

 

6.    Tkanina/aplikacja

·         Mirosława Weichert, ŚDS PRTON, Toruń

·         Alicja Popławska, ŚDS PRTON, Toruń

·         Marek Chojnacki, ŚDS PRTON, Toruń

·         Katarzyna Walterska, ŚDS PRTON, Toruń

7.    Grafika

·         Wojciech Sosnowski, ŚDS PRTON, Toruń

·         Natalia Kaszuba, Zespół szkół nr 5,Szkoła Podst. Nr 19 Toruń

·         Danuta Olkiewicz, ŚDS PRTON, Toruń

·         Miłosz Tomaszewski, Zespół szkół nr 5,Szkoła Podst. Nr 19 Toruń

·         Karolina Baran, WTZ Bratanki, Fundacji Brata Alberta, Toruń

 

B.   Wyróżnienia specjalne przyznane przez Organizatora konkursu- KSON DT:
Feliks Gerc, tkanina, Taniec rybitwy, ŚDS PRTON, Toruń
Marcin Robaczewski, rysunek kolorowy Flisacy, ŚDS PRTON, Toruń
Marta Reflińska, rysunek kolorowy, Toruński spichlerz nad Wisłą, ŚDS Brata Alberta, Toruń
Maksymilian Sochacki, (grafika) Nad brzegiem Wisły, ŚDS, Włocławek
Anna Wiśniewska , Życie nad Wisłą dawniej i dziś, ŚDS przy TS Współpraca, Toruń
Barbara Jendruszewska, Łowienie ryb w Wiśle- dawniej, ŚDS Gądecz, Dobrcz
Emilia Kudłacz, Wisła przyszłości , ŚDS Stokrotka, Bydgoszcz
Leszek Urbański, Nad Wisłą, rysunek, ŚDS, Nowa Wieś Wielka

Gratulujemy i zapraszamy laureatów z opiekunami na otwarcie wystawy pokonkursowej z uroczystym rozdaniem nagród w piątek 10 listopada 2017 r. do Muzeum Etnograficznego Marii Znamierowskiej – Prüfferowej w Toruniu, ul. Wały Generała Sikorskiego 19 na  godz. 10.00.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *