X Wojewódzki Konkurs Plastyczny

„Powrót Pomorza i Kujaw do Macierzy”

Szanowni Państwo,

Na tegoroczny Dziesiąty Wojewódzki Konkurs Plastyczny pt. „Powrót Pomorza i Kujaw do Macierzy”

nadesłano ponad 60 prac, co stanowi jedynie jedną trzecią prac nadsyłanych w poprzednich latach na organizowany przez Stowarzyszenie konkurs, a tak mała liczba uczestników jest spowodowana wyjątkową sytuacją epidemiczną.

Ze względu na ograniczenia życia społecznego z powodu epidemii covid 19 nie zdołaliśmy zwołać posiedzenia jury konkursowego w planowanym terminie i nie odbyła się dla Państwa uroczysta gala wręczenia nagród laureatom w Muzeum Etnograficznym planowana na 13 listopada 2020 r.

Dlatego dopiero dzisiaj przekazujemy wyniki konkursu poniżej, a dyplomy i nagrody zostaną wysłane pocztą tradycyjną.

Ze względu na wiele trudności z pozyskaniu nagród rzeczowych od darczyńców w tym trudnym czasie

i koszty wysyłki dla wszystkich nagrodzonych z powodu braku możliwości odebrania nagród osobiście

tegoroczne nagrody musiały przyjąć kształt <<mieszczących się w kopertach>>,

ale mamy nadzieję, że pomimo tego – sprawią radość wszystkim nagrodzonym

i będą miłą motywacją do pracy w rodzimych ośrodkach wsparcia i dalszego rozwoju artystycznego ♥

Składamy gratulacje i życzymy zdrowia

oraz wszelkiej pomyślności uczestnikom i terapeutom !  

  1. I MIEJSCE KATEGORIA MALARSTWO: Katarzyna Fijałkowska, „Radość Torunian”,WTZ Bratanki,Toruń 
  2. II MIEJSCE KATEGORIA MALARSTWO: Krzysztof Ziółkowski, „Wolna Niepodległa”, ŚDS  Kowal  
  3. III  MIEJSCE KATEGORIA MALARSTWO: Borys Mazur, „Jeszcze Polska nie zginęła”, ŚDS Solec Kujawski

 

WYRÓŻNIENIE W KATEGORII MALARSTWO: Renata Jagielska, „Generał Haller w Toruniu”, DPS Fundacji Brata Alberta, Toruń

 

5. I MIEJSCE KATEGORIA GRAFIKA: Wojciech Sosnowski, „Generał Haller na toruńskiej Starówce”- Świetlica KSON DT „Pracownia”, Toruń

 

 

6. II MIEJSCE KATEGORIA GRAFIKA: Leszek Bicki, „Na trybunie – Generał Haller”, ŚDS „PRTON”, Toruń

 

 

7. III MIEJSCE KATEGORIA GRAFIKA: Katarzyna Fijałkowska, „Powrót do Macierzy”, WTZ Bratanki, Toruń

8. WYRÓŻNIENIE KATEGORIA GRAFIKA: Mariusz Meller, „Na zawsze w moim sercu Pomorze i Kujawy”,

ŚDS przy TS „Współpraca”

9. KATEGORIA RYSUNEK- BRAK PRAC NAGRODZONYCH

10. KATEGORIA PRAC RZEŹBA /PŁASKORZEŹBA – BRAK PRAC NADESŁANYCH

11. I MIEJSCE KATEGORIA MALARSTWO NA SZKLE – Ewa Skrabuła,”Piłsudski prowadzi ku wolności”, ŚDS Gądecz

12. II MIEJSCE KATEGORIA MALARSTWO NA SZKLE: Hanna Kotkowska, „Za wolność”, ŚDS Solec Kujawski

13. KATEGORIA MALARSTWO NA SZKLE – III MIEJSCE: nie przyznano

14. KATEGORIA TKANINA- przyznano trzy PIERWSZE MIEJSCA ex aequo :

I KATEGORIA TKANINA- Barbara Jendruszewska, „100 rocznica powrotu Pomorza i Kujaw do Macierzy”, ŚDS Gądecz

I KATEGORIA TKANINA- Stefania Szot, „Gen.Józef Haller”, ŚDS Gądecz

I  KATEGORIA TKANINA – Zofia Piwko, „Droga do wolności 1918-1920”, ŚDS Gądecz 

15.  II MIEJSCE KATEGORIA TKANINA: Anna Kirchner, „Moje Kujawy”, ŚDS Kowal

16. KATEGORIA TKANINA- III MIEJSCE: nie przyznano

17. I MIEJSCE KATEGORIA INNE FORMY EKSPRESJI: Henryk Iterman, „Nasze Pomorze i wierność morzu”, ŚDS, Świecie nad Osą

 

18. II MIEJSCE KATEGORIA INNE FORMY EKSPRESJI: Andrzej Walicki, „Odzyskać Toruń”, ŚDS, Świecie nad Osą

 

19. III MIEJSCE KATEGORIA INNE FORMY EKSPRESJI: Sławomir Sadowski, „Moja kraina”, ŚDS Rypin.

Dziękujemy za udział i zapraszamy do dalszej współpracy ♥

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *