Ostatnio byli u nas ciekawi goście. Ubrali, a właściwie ­ ­-  ubrały się w fartuchy, okulary, rękawiczki i maseczki na twarz. Kto to był?

Higienistki stomatologiczne. Piękne dziewczyny ze swoją nauczycielką – p. Danutą najpierw pokazały nam ubrania i narzędzia lekarza – dentysty, aby nikogo nie dziwiły. Mogliśmy okazję dokładnie obejrzeć i dotknąć lusterka i zgłębniki stomatologa, które nie robią krzywdy i nie są niebezpieczne. Studentki pokazały nam szczoteczki do zębów: elektryczne i tradycyjne. Sprawdzaliśmy miękkość włosia różnych szczoteczek i posłuchaliśmy, jak należy dobrać właściwą dla siebie.

Każdy z nas mógł przypomnieć sobie, jak prawidłowo powinno się myć zęby – najpierw na fantomie, a następnie – praktycznie umyć żeby, pod życzliwym okiem słuchaczek szkoły medycznej. Dowiedzieliśmy się też, że lepiej zmieniać różne pasty do zębów, niż myć niezmiennie tą samą. I trzeba znaleźć taką pastę, która nam odpowiada, aby te niełatwe czynności mycia zębów uczynić przyjemniejszymi.

Zdjęciami  intymnych chwil uczestników ze szczoteczką w ustach nie będziemy epatować 🙂  Bez obaw –  obejrzyjcie kilka archiwizacyjnych fotek z tego spotkania 🙂