_MG_1069

W tym roku obchodziliśmy rocznicę 1050-lecia Chrztu Polski – wydarzenia znaczącego dla formowania się państwa polskiego. Rocznica ta była uczczona wieloma oficjalnymi wydarzeniami, zarówno państwowymi jak i kościelnymi oraz kulturalnymi.

Władze państwowe i kościelne zapraszały wszystkich do włączenia się w obchody rocznicy Chrztu Polski. Oznacza to, że wszyscy byliśmy zaproszeni, aby w sposób dla siebie właściwy, uczcić to doniosłe wydarzenie.

Środowiskowy Dom Samopomocy „Pracownia Rozwijania Twórczości Osób Niepełnosprawnych” w Toruniu pragnął odpowiedzieć na to zaproszenie poprzez organizację wystawy prac plastycznych pod roboczym tytułem: „Biblia w obrazach”.

Do włączenia się w projekt zaprosiliśmy placówki z całego województwa Kujawsko-pomorskiego. Tak powstała wystawa prac plastycznych opartych na motywach biblijnych pt. „Po Twoich śladach”, których autorami są dorosłe osoby z niepełnosprawnością.

Uroczyste otwarcie wystawy odbyło się 12 kwietnia o godzinie 12.00 w Bibliotece Głównej UMK w Toruniu. Honorowy Patronat nad wydarzeniem objął biskup toruński Andrzej Suski. TU możecie posłuchać jego przemówienia oraz słów prezesa Katolickiego Stowarzyszenia Osób Niepełnosprawnych Diecezji Toruńskiej im. Wandy Szuman – Andrzeja Wojciechowskiego ­ na temat tej unikatowej wystawy.

Po Twoich śladach