Ten tekst należy do cyklu wpisów naszych recenzji #filmnaweekend, poruszających tematykę osób słabych, innych, niepełnosprawnych, chorych i innych po prostu wzbudzających refleksję.
Wchodząc w powyższe linki możesz zobaczyć wszystkie nasze recenzje lub dowiedzieć się o co chodzi w naszej filmowej akcji.

—————————————————————————————————————————————

W „Księgowym” bohaterem jest autysta. Ale nie spodziewajcie się metod terapii. To nie jest film pedagogiczny. Będzie organizacja przestępcza, morderstwa, strzelanina, lejąca się krew.

Mimo tego, że wydarzenia nie są wiarygodne, że jest to dobry film akcji, i pomimo tego, że jest daleki od ukazania choćby cienia prawdy o autyzmie, dopatrzyłam się  pozytywnych przesłań. Zachęcam do obejrzenia i własnych wniosków.

Cały czas zastanawiałam się  jakie będą konsekwencje metod wychowawczych ojca – wojskowego wobec autystycznego syna. Męczyło mnie też, gdzie przez tyle lat podziewa się brat chłopca. Ale przez cały film rosła moja ciekawość, czy dowiem się, czyj jest Głos, któremu bezgranicznie ufa główny bohater? Koniecznie obejrzyjcie do końca.