Obchodzenie urodzin daje szansę wspólnego przebywania, uczenia się norm społecznych, a także okazję do zabawy wszystkim: sprawnym i niepełnosprawnym. Istotą są wzajemne więzi, podobieństwo doświadczeń i poczucie przynależności oraz przeświadczenie o akceptacji. Wszyscy się od siebie uczymy.

Wiosna, wiosna, ach to ty!

Wiosną rozkwitają kolory: kwiatów, nieba, myśli … Kolorów dostały nasze twarze z powodu tego, ile rzeczy działo się w Pracowni!

Za oknem wciąż niestety małe zmiany (nadal jest  zimno i pada deszcz) ale oczekujemy z radością na wiosenne ciepło i nowe, dobre wydarzenia. O wielu faktach z życia Pracowni było już na naszym FB – dzieliliśmy się radością z powodu podarowanych nam piłek przez Grupę Energa i widzieliście naszego Wojtka, który spełnia swoje marzenia o bieganiu w maratonie.

Kochani Uczestnicy zajęć, razem z wiosną warto wprowadzić małe zmiany w swoim życiu: pić więcej wody, wyjść na spacer, zacząć grać w naszej drużynie piłki nożnej, albo dołączyć do grupy uskuteczniającej kilkunastominutowe spacery pomiędzy zajęciami w Pracowni.

A może wspólnie z rodzicami i rodzeństwem zaczniecie wiosnę od … porządków w szafie? Nasze Stowarzyszenie zostało włączone w akcję Pomaganie przez ubranie: można oddać dobre, używane ubrania i za 1 kg nasze Stowarzyszenie dostanie 2 zł. Jeśli chcecie dołączyć do akcji – prosimy o kontakt.

Natomiast w galerii można zobaczyć zdjęcia w urodzin kwietniowych. Jak przystało na wiosenne celebrowanie, a wiosna- to koniecznie więcej ruchu – zaczęliśmy sportowo 🙂

Żeby zabawa była dla wszystkich, prowadzący imprezę urodzinową starają się przygotować wesołe quizy nie tylko dla jubilatów, ale także dla wszystkich uczestników. Najpierw musieliśmy odgadnąć, kto ma urodziny w kwietniu opierając się na następującym założeniu: gdyby ta osoba uprawiała sport – jakiej dziedziny sportu byłaby zawodnikiem. Nie było łatwo! Ania (sędzia sportowy), Asia (boks), Wojtek (strzelectwo / łucznictwo), pani Ania (kolarstwo) i pan Bartek (piłka nożna) stanęli przed wyzwaniami sportowymi. Następnie zadaniem  jubilatów było pokazanie pantomimą wybranej dyscypliny sportu. Zgadniecie na podstawie zdjęcia, jaki sport nam pokazali? Później jubilaci zostali podzieleni na dwie drużyny i na czas mieli ułożyć puzzle, zgadnąć jaka dyscyplina sportu jest przedstawiona na ilustracji i odgadnąć nazwiska zawodników. Obie drużyny ukończyły konkurencję jednocześnie, więc był remis J Całej naszej zabawie towarzyszyły znane piłkarskie hity, jak „Ole, ole ole”, „Koko koko euro spoko”, „We are the champions”, „Eviva Espana” i inne.

Oczywiście były upominki dla jubilatów i poczęstunek – i tu jak zwykle w kwietniu, dzięki Pani Ani rozpoczęliśmy sezon na lody 🙂 Zobaczcie jakie były dobre lody 🙂