Czas mija tak szybko ! znowu koniec miesiąca i znowu urodziny w Pracowni. W lutym tyle się u nas działo, że nie było kiedy pisać o lutowych urodzinach – tak więc dzisiaj – kumulacja 🙂

Każde urodziny miesiąca są celebrowane w innej konwencji. Jak świętowaliśmy w styczniu – możecie przypomnieć sobie klikając galerię ze stycznia.

Natomiast ostatniego dnia lutego po obiedzie spotkaliśmy się w pięknie udekorowanej sali rekreacji, aby świętować urodziny osób urodzonych w lutym.  Zaprosiliśmy  jubilatów z lutego: Żanetę, Anitę, Jarka, Wojtka i Darka na środek Sali, zaśpiewaliśmy im „Sto lat!” i zrobiliśmy kilka pamiątkowych zdjęć. Dla jubilatów zaplanowane były zagadki – odgadywali prezentowane na przygotowanych filmach tańce. Był to walc, samba i tango.

Z tego powodu, że karnawał to czas tańców, a także przebierańców- nasi jubilaci zostali poproszeni o przebranie się w przygotowane stroje. Teraz pozostali uczestnicy mieli za zadanie zgadnąć, za co przebrali się nasi jubilaci.  Nie kłopotu z rozpoznaniem Króla Maciusia I, Stańczyka ani Kota- Kobiety z Batmana, ale trudno było skojarzyć kowboja z Lucy Luck’ a.

Kolejną konkurencją dla jubilatów było jak najszybsze zjedzenie pączka. Wygrała Żaneta! Na koniec wręczone zostały prezenty. Wszyscy ucieszyli się tym, co dostali, bo oprócz słodyczy dostali niespodzianki: Żaneta – dezodorant, Anita – puzzle, Wojtek – czapkę, Jarek – czapkę i Darek – dezodorant. Następnie częstowaliśmy się tortem, pączkami i innymi słodyczami i słuchaliśmy muzyki karnawałowej.

Urodziny w marcu natomiast obchodzą: pani Basia, Grzegorz i Piotr, a ponadto dołączyła do nich marcowa Ewa. Bawiliśmy się jak na początek wiosny przystało – konkursy były następujące: odgadnąć kolory kwiatów wiosennych i dopasować do nich ilustracje kwiatów, następnie odgadywać odgłosy zwierząt, a na koniec solenizanci musieli przygotować inscenizację przedstawiającą symptomy nadchodzącej wiosny. Wszystkie te konkurso – zabawy nie były proste więc solenizanci mogli wybrać sobie kilku uczestników do pomocy. Oczywiście były życzenia, prezenty i kwiaty oraz ciasteczka i sok, nieodzowne na urodzinach!

Zapraszamy do galerii zdjęć z urodzin w lutym i marcu.