Dzień urodzin dla każdego człowieka jest dniem szczególnie ważnym. Harmonogram pracy i wiele innych powodów sprawia, że nie możemy przeznaczyć czasu na uhonorowanie solenizantów i wspólne biesiadowanie codziennie, a  przecież niemal codziennie ktoś z uczestników ma urodziny.

Dlatego ustaliliśmy, że jeden raz w miesiącu obchodzimy w Pracowni urodziny wszystkich osób urodzonych w danym miesiącu. Uczestnicy przypominają sobie o obowiązujących zwyczajach, formach towarzyskich i regułach grzecznościowych. Kształtują umiejętności porozumiewania się , słuchania, rozumienia kontekstu, sytuacji, a także są uwrażliwiani potrzeby i komunikaty innych. Po posiłku wszyscy się zbieramy w sali spotkań i osoby obchodzące urodziny są traktowane w tym dniu wyjątkowo.
Zazwyczaj czas wspólnego celebrowania zakłada rozwiązywanie zagadek, quizów, składanie życzeń i wręczanie drobnych upominków, ale każdy dzień urodzin jest przeprowadzony w innej konwencji.
W miniony poniedziałek – ostatniego dnia stycznia świętowaliśmy urodziny osób urodzonych w grudniu, bo tak się składa, że od lat nie ma w Pracowni ani jednego uczestnika urodzonego w styczniu. Natomiast w grudniu czas przedświąteczny obfituje w inne wydarzenia nie pozwalające na właściwe podjęcie tego tematu.

W grudniu urodziła się Kasia, Radek i Basia. Solenizanci zostali poinformowani, że zafundowano im wycieczkę do …salonu piękności! Solenizantom najpierw zaaplikowano masaż dłoni olejkiem arganowym i maseczki na twarz z twarożku i bananów. Następnie chętni koledzy wykonali im masaż pleców najlepiej, jak potrafili. Później wszyscy razem usiłowali przyporządkować zestawy cech charakteru do odpowiadających im imion: Katarzyna, Barbara, Radosław. Solenizantom przypomniano, że o ciało należy dbać z zewnątrz, ale także od wewnątrz – dlatego zaaplikowano im także naturalne, pożywne soki zdrowotne. Punktem kulminacyjnym były życzenia i upominki – każda z uhonorowanych osób dostała to, co lubi: Kasia – batonika i uroczego pluszaka, Radek – czapkę i pączki, Basia – pachnącą świecę. Na koniec solenizanci przytulali się nawzajem wyjątkowo długo i serdecznie, aby dopełnić święta, bo 31 stycznia to w kalendarzu świąt nietypowych także to Międzynarodowy Dzień Przytulania!