Fashion Day in Pracownia

Fashion Day at Pracownia ???
W naszej piątkowej kawiarni kalendarz wskazał Święto Spódnicy?

Przypomnieliśmy sobie czym jest moda. Bo to nie tylko chęć ubierania się tak jak inni i nie tylko dotyczy ubrań. Moda dotyczy słuchanej muzyki, używania różnych sprzętów…

Porozmawialiśmy o ubieraniu się odpowiednim do pory roku, a także na szczególne okazje.

Pani Agnieszka opowiedziała historię spódnicy, niemal do prahistorii do współczesności.? Męska część uczestników stwierdziła, że o spódnicach – to nie dla nich (ależ panowie, a szkocki kilt ?!). Ale pani Agnieszka była przygotowana także z historii krawatów! ?

Nie obyło się bez zajęć praktycznych: ubieraliśmy odzież zimową, letnią na siebie, a także zgadywaliśmy, co nie pasuje ⛅☔☃?.

Dobieraliśmy przygotowane akcesoria do wybranych zestawów okolicznościowych. Przymierzaliśmy i dyskutowaliśmy, komu w czym do twarzy???️????
Obejrzeliśmy też pokazy mody – kolekcje letnie, ślubne, mody męskiej i inne w internecie.

Oczywiście nie omieszkaliśmy przypomnieć o najważniejszej zasadzie w modzie i życiu z ludźmi: higiena osobista. Trzeba się myć i nosić czyste ubrania. Wiemy, że wiele osób ma z tym kłopot. Nie tak łatwo przecież dbać o nasze rzeczy, potocznie zwane „ciuchami”. Nie wszyscy potrafią segregować kolorami, wkładać do pralki i nastawiać odpowiedni program, odpowiednio rozwieszać aby właściwie wysychały, a ponadto prasowanie – to niełatwa umiejętność.
Ale jak mówi przysłowie: człowiek niczego nie zdobywa bez wysiłku ?, więc życzymy wszystkim sił, wytrwałości w kroczeniu po drodze ku samodzielności i cierpliwości w ćwiczeniach, bo cierpliwość jest konieczna, aby dobrze wypełniać swoje obowiązki ?