Rok 2023 został ogłoszony rokiem Kopernika i nasz toruński Teatr Muzyczny przygotował spektakl pt. „Kręci się” ukazujący osobę sławnego toruńczyka trochę z przymrużeniem oka.

Bardzo lubimy muzykę i korzystanie z lokalnej oferty kulturalnej więc robiąc mnóstwo zamieszania –  dotarliśmy i z radością oglądaliśmy.

Przypomnieliśmy sobie to, że Mikołaj był naukowcem, astronomem, lekarzem, ale  jednak nie wszystkie metafory były dla nas zrozumiałe i nie wszystkie piosenki łatwe w odbiorze. Wiele osób niepełnosprawnych nie korzysta z nowoczesnych aplikacji takich jak Tik tok i Facebook, nie potrafi posługiwać się smartfonem i nie robi zdjęć typu selfie.

Tak więc w pewnych wymiarach to przedstawienie było trudna w odbiorze.

Bardzo podobał nam się wątek bycia dla kogoś przyjacielem (i nie jest to telefon!) Dotarło do nas jeszcze bardziej, że warto się uczyć i korzystać z informacji, których dostarcza nauka.

Spektakl rozbudził w nas ciekawość pogłębienia informacji o Mikołaju Koperniku- czy był blondynem, czy na pewno miał kota i czy zakochał się tylko w nauce, czy także jego wielką miłością był Panu Bóg.

Jedną z aktorek była p. Małgorzata Regent, którą niektóry z uczestników zajęć w Pracowni znają – mieli okazję poznać ją osobiście kilka lat temu – dziękujemy za spotkanie!

Więcej naszych zdjęć z tego wydarzenia na naszym fanpage u:https://www.facebook.com/sdsprton